Zmarszczki, jakie powstają na skórze w miarę upływu kolejnych lat, powstają lub nasilają się z kilku różnych powodów, jednak mają wspólną pierwotną przyczynę – osłabienie lub zanik włókien kolagenowych i elastyny oraz ich nadmierne rozciągnięcie. Ponadto, także kwas hialuronowy (związek naturalnie występujący w organizmie człowieka), mający za zadanie wiązanie wody w skórze właściwej ma duże znaczenie dla młodego wyglądu cery. Z wiekiem i na skutek działania takich czynników, jak: ekspresyjna mimika twarzy, palenie tytoniu, nieprawidłowa dieta, nadmiar cukru czy opalanie, skóra go traci, przez co zmniejsza się jej elastyczność i pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne.

Współczesna medycyna estetyczna pozwala na kilka rodzajów terapii, które skutecznie radzą sobie z problemem likwidacji zmarszczek na twarzy:

BOTOX

Botox to zabieg polegający na domięśniowym wprowadzeniu toksyny botulinowej, która zapobiega skurczowi tych mięśni oraz fałdowaniu i marszczeniu się skóry nad nimi. Botox nie paraliżuje twarzy – działa jedynie w obrębie mięśnia, do którego został podany, natomiast reszta tkanek pracuje, jak dotychczas. Mimika twarzy nie zostaje zamrożona (!).

KWAS HIALURONOWY

Obecnie jedną z najpopularniejszych metod, dających najbardziej naturalny efekt, jest terapia kwasem hialuronowym wstrzykiwanym pod skórę. Zabieg ten należy do najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych sposobów walki ze starzeniem się skóry.

Kwas hialuronowy doskonale sprawdza się także jako naturalny wypełniacz warg, dzięki któremu można nie tylko powiększyć zbyt wąskie wargi, ale także zniwelować ich niesymetryczny kształt.

Efekty widoczne są tuż po zabiegu i utrzymują się zależnie od wieku pacjenta, miejsca podania, kondycji skóry oraz ogólnego stanu zdrowia.

Preparaty Juvaderm i Stylage na bazie kwasu hialuronowego, stosowane są w celu usunięcia bruzd nosowo-wargowych, „kurzych łapek”, zmarszczek międzybrwiowych, opadniętych kącików ust oraz modelowania owalu twarzy.

VOLUMETRIA TWARZY

Volumetria także wykorzystuje kwas hialuronowy, ale tym razem do modelowania twarzy, np. podniesienia jej owalu, poprawy zanikających rysów, uwydatnienia policzków.

NICI LIFTINGUJĄCE

Nici liftingujące wykonane są z syntetycznego materiału PDO (polidioksonanu), który po wprowadzeniu pod skórę stopniowo, w ciągu kilku miesięcy, ulega rozpuszczeniu w tkankach. Powoduje to wzmocnienie mięśni i włókien kolagenowych, a tym samym rozświetlenie i wygładzenie skóry, wypłycenie zmarszczek, ujędrnienie skóry i podniesienie jej owalu. To doskonała alternatywa dla tradycyjnego liftingu, której efekt utrzymuje się nawet do 3 lat.

Nasi specjaliści od medycyny estetycznej zapraszają na zabieg do salonu kosmetycznego Afrodyta Expert of Beauty w Warszawie.

UsługaCena
Sculptraod 1500 zł


Zobacz cały cennik