Pocenie się jest jednym ze sposobów termoregulacji u człowieka. Osoby uskarżające się na nadmierną potliwością wydzielają pot w znacznie większej ilości niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała.

Najczęściej nadmierna potliwość dotyczy stóp, dłoni oraz w około 30-40% przypadków, pach. Rzadziej, nadmierna potliwość obejmuje również twarz.

Leczenie nadpotliwości zabiegami BOTOX

W leczeniu nadmiernej potliwości przy niepowodzeniu innych, zachowawczych typów terapii stosowaliśmy dotychczas toksynę botulinową. Ocenia się, że nawet 1% populacji cierpi na jedną z odmian nadmiernej potliwości. Dolegliwości zazwyczaj pojawiają się u pacjentów w drugiej lub w trzeciej dekadzie życia.

Toksyna botulinowa jest lekiem doskonale nam znanym z zastosowania w medycynie estetycznej. Poprzez zmniejszanie siły skurczu mięśni powoduje zniknięcie zmarszczek mimicznych. Znajduje także zastosowanie w leczeniu nadmiernej potliwości. Jest to preparat białka, toksyny botulinowej typu A, uzyskiwanej z bakterii Clostridium botulinum. Lekarz wstrzykuje mała objętość (0.1-0.2 ml) roztworu botuliny w 10-15 miejsc oddalonych od siebie o 1 cm, pokrywając równomiernie okolicę obu pach, dłoni czy stóp. Zabieg trwa około 15-20 minut. Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki, preparat blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Efekt kuracji utrzymuje się ok. 6-9 miesięcy. Wydzielanie potu zmniejsza się o 87% po tygodniu od leczenia. Ponadto u 95% pacjentów objętość potu maleje co najmniej o połowę.

Skontaktuj się ze specjalistami z Salonu Kosmetycznego Afrodyta Expert of Beauty z Warszawy, aby umówić się na zabieg.

UsługaCena
Lipoliza iniekcyjnaod 700 zł


Zobacz cały cennik