Czym jest nadpotliwość?

To bardzo nieprzyjemne schorzenie, z którym niestety boryka się bardzo duża liczba osób i niestety nie zawsze wiedzą one, jak sobie z nim skutecznie radzić. Co jednak jest przyczyną powstawania nadpotliwości? Najczęściej odpowiada za nią zła praca gruczołów potowych i ich reagowanie na zbyt wysokie temperatury. Nie zawsze jednak pocimy się wtedy, kiedy jest nam za gorąco. Bardzo często  pocimy się, kiedy jesteśmy w sytuacji bardzo dla nas stresującej. Zbyt duża wrażliwość gruczołów potowych na opisane powyżej czynniki, może spowodować, że do zachowania właściwej higieny nie wystarczą nam już podstawowe środki. Nawet bardzo dobry antyperspirant nie poradzi sobie z tym schorzeniem.

Czy z nadpotliwością można coś zrobić?

Jakie jest zatem rozwiązanie dla osób, które borykają się z tym wstydliwym problemem? Rozwiązań mamy tutaj co najmniej kilka. Możemy oczywiście udać się do apteki i kupić medyczny preparat, który poradzi sobie z naszym problemem. Ważne jest jednak to, aby zawierał on chlorek glinu – tylko wtedy możemy mówić o jego skuteczności. Innym sposobem, o którym jednak niewiele osób wie, jest wykorzystanie botoksu w walce z nadmierną potliwością.

Leczenie nadpotliwości przy użyciu botoksu

Jedną z właściwości toksyny botulinowej jest to, że jest ona w stanie skutecznie zablokować gruczoły potowe, a co za tym idzie – skutecznie zmniejszyć wydzielanie przez nas potu. Zabieg ten, podobnie jak ma to miejsce w przypadku modelowania ust czy niwelowania zmarszczek, wykonywany jest za pomocą wstrzykiwania do naszej skóry odpowiedniej ilości botoksu. Zanim jednak do tego dojdzie, konieczne jest nałożenie kremu, który znieczuli nas przed iniekcją. Miejsca, które poddawane są kuracji toksyną botulinową, są bardzo wrażliwe. Mowa tutaj przede wszystkim o pachach, stopach a także dłoniach. Już po kilku dniach od zabiegu jesteśmy w stanie zauważyć wyraźną różnicę, jeśli chodzi o wydzielanie przez nas potu.

Jak długo jesteśmy w stanie odczuwać efekty leczenia nadpotliwości za pomocą botoksu? Z reguły utrzymują się one około pół roku. Może się jednak zdarzyć, że czas ten będzie nieco krótszy lub wprost przeciwnie – dłuższy. Wiele zależy tutaj od indywidualnych czynników. Prawdą jest jednak to, że zabieg taki przynosi satysfakcjonujące efekty i warto jest zdecydować się na jego wykonanie.

Skontaktuj się ze specjalistami z Salonu Kosmetycznego Afrodyta Expert of Beauty z Warszawy, aby umówić się na zabieg.

UsługaCena
Leczenie nadpotliwości (toksyna botulinowa)od 2000 zł


Zobacz cały cennik